Увага!

18+

Вам вже виповнилось 18 років?

Так Hi

Культура споживання пива

Головна | Про компанію | Культура споживання пива

Культура споживання пива

Столітні традиції

Людство століттями виробляло правила споживання пива, адже до створення будь-якого правила треба розумітися.
Так, у різних країнах Європи пили та продовжують пити пиво з різних судин. У Східній Європі робили кружки з дерева, у Чехії – з кераміки, у Франції – зі скла, у Німеччині – з металу. У XVIII столітті з'явилися пивні посудини з порцеляни. Зустрічалися і такі екзотичні предмети, як кружки зі шкіри та каменю.

Сучасні фахівці рекомендують склянки та кухлі зі скла, фарфору, кераміки та дерева. Все це натуральні матеріали, що не “збагачують” свого вмісту хімічними домішками.
Бажано, щоб посудина звужувалась догори (тоді напій, мабуть, менше видихається). В цей час традиційний кухоль досить сильно потіснили високі скляні келихи: вони дозволяють оцінити колір, прозорість та піностійкість напою. І ще одне: не варто мити пивний посуд миючими засобами, краще просто обполоснути його водою – нехай завжди пахне лише пивом. Оптимальний обсяг судини під час пиття – від 0,3 до 0,5 літра. Недарма англійці – визнані знавці та поціновувачі пива – п’ють його пінтами, а це трохи більше півлітра.
Існує і певний алгоритм пиття пива, рекомендований фахівцями. Спочатку треба випити половину кухля, потім половину решти, а потім осушити посудину до дна. При цьому пити слід поспішаючи. Так ви найкраще розкуштуєте те, що п’єте.

Приємно і навіть корисно випити за день одну – дві пляшки пива. Надмірне споживання пива може згубно позначитися на вашому здоров’ї, та й смак вже після другої-третьої пляшки ви перестанете відчувати як такий.
Як показують дослідження, оптимальна температура споживання пива коливається (для різних сортів) у межах від +6 до +12 градусів. Якщо пиво переохолодити, наприклад, поклавши його в морозильну камеру, воно може помутніти і втратити частину смакових властивостей, а тепле пиво не освіжає.
Традиційно вважається, що легке світле пиво краще п’ється влітку, а темне (воно щільніше, насиченіше) – узимку. Крім того, темне пиво – вечірній напій. Ці типи пінного напою по-різному поєднуються із різними стравами. Так, до світлого пива добре підходять раки, креветки, сир, чіпси, крекери, горіхи, в’ялені знітки.

Темні сорти “люблять” рибні та м’ясні салати, гарячі страви. В’ялену воблу – традиційний у нашій країні додаток до пива – деякі фахівці не рекомендують: вона перебиває смак напою.
Пиво – найчастіший гість на святковому столі. Проте не варто змішувати його з іншими алкогольними та безалкогольними напоями. Так званий “йорж” не принесе задоволення справжньому гурману: будучи змішаними один з одним, і пиво та інші напої втрачають свої смакові якості. Не варто пити одночасно темні та світлі сорти пива. Це може призвести не тільки до того, що ви не оціните як слід їх смаку, але і головним болем з ранку. Зберігати пиво потрібно у вертикальному положенні так, щоб напій не торкався внутрішньої поверхні пробки. Якщо ви хочете, щоб пиво зберегло смак, слід оберігати його від сонячного проміння. Також не слід пити пиво на ходу. Для того, щоб отримати справжнє задоволення, краще зручно розташуватися вдома або за столиком у барі.